Triatlon: Tóth Zsófi legyőzte az olimpikont

A tatabányai Tóth Zsófia, aki az oroszlányi ORTRI versenyzője, az idén már sokadik viadalát nyerte meg. A hét végén Szombathelyen a XXIV. Vasi Vasember Olimpiai távú országos bajnokságon a Pekingbe készülő Szabó Zitát is legyőzte. (2008.08.03.)
Tóth Zsófi legyőzte
Szabó Zitát

Kánikulai meleg fogadta a XXIV. Vasi Vasember Olimpiai távú országos bajnokság mintegy 200 résztvevőjét, amely ezúttal a Triatlon Tour 4. állomása volt.
A nők versenyét különös várakozás előzte meg, hiszen hosszú idő után újra itthon versenyzett Ironman nemzetközi klasszisunk Csomor Erika. A verseny előtt az volt a kérdés, hogy az olimpiai távos hölgyeink összedolgoznak e a kerékpár során, vagy sem. A vízből a várt előnnyel Venek Margit és Szabó Zita szállt ki a vízből egy perces előnnyel. Csomor Erika egyedül 2:10 hátránnyal kezdte meg a kerékpározást. Az élbolyban 8 fő hamar összeállt, és egymást váltva jó tempót diktáltak végig a 40 km-es kerékpár során. Csomor Erika nem tudta csökkenteni hátrányát, sőt 20 msp-el még nőtt is az. A futást Tóth Zsófi kezdte meg az élről, előnyét körről körre növelve juniorként első olimpiai távú abszolút országos bajnoki címét nyerte. Megelőzve a korosztályos világbajnoki dobogós Koch Renátát és az olimpia előtti utolsó tesztversenyén résztvevő Szabó Zitát. Csomor végül az abszolút 5. helyen ért célba, meghajtva fejét a gyorsabb speciálisan távra készülő vetélytársak előtt.
Tóth Zsófia ismét bizonyította, hogy jelenleg a legnagyobb honi reménység. A fiatal triatlonista szép reményekkel hangolódhat  a 2012-ben rendezendő londoni olimpiára.
 A szintén Tatabányán élő, ám az ORTRI színeiben versenyző Szalay Szandra az előkelő 6. helyet szerezte meg a jó színvonalú viadalon.