Elbúcsúzott Komárom-Esztergom megye is a Jubileumi Országos Kéktúrától (OKT) azzal, hogy a Bodajk-Piliscsaba 130 km teljesen fel lett újítva és biztonságos túrázást tett lehetővé 24 regisztrált túravezetővel 6 túranapon, a Volán SE,Vértesi Erőmű SE,TSC. Energia SE, Vulkán SE és Dorogi Egyetértés SE közreműködésével. (2011.07.08.)

IV.Szakasz 1. nap Bodajk-Kőhányáspuszta
Egy igen jókedvű,jól kiszolgált és ellátott csapatot vett át Bodajkon Horváth Zoltán a Komárom-Esztergom megyei Természetbarát Szövetség elnöke,aki azonnal megköszönte a Fejér megyei Szövetségnek a Kőhányásig végzett munkálatokat.
A KEM TB Szövetség minden túranapját egy-eghy szakosztály "gondozta" és minden napra 4 túravezetőt is biztosított akiket természetesen mindig regisztrált is.
Az 1.napon a Vértes Volán SE szaksoztálya, túravezetői és tagjai is aq csatlakozókkal együtt összesen 27 fővel vágott neki Maller Károly túravezető.Csókakő megcsodálása után Gánton Piroska néni vendéglőjében volt a nagy pihenő és itt lépett be túrvezetőnek Pápai Lászlóné szakosztályvezető.Kőhányáson a Steineau vendégháznál ahol megszálltak a másnap is túrázók, kapták meg a túrázók a KEM TB SZÖV díszes oklevelét, azok akik itt fejezték be a programjukat.

IV.Szakasz 2.nap Kőhányás-Somlyóvári th.
Ezt a Napot a Vértesi Erőmű csapata vállata Wittmer Antal szakosztályvezetővel az élen ismét 4 túravezetővel.23-an látogatták meg a gesztesi várat,élvezték a Cement SE vendéglátását Mátyás-kúton,szomorodtal el a Szarvas-kúti pihenő állapotán és részesültek az Erőmű meglepetés fogadásában Szárligetnél,ahol a kocsiból jégbehűtött üdítő italok kerültek elő.
Somlyóváron még nagyobb volt a meglepetés,hiszen a TSC házánál a 72 éves/!/ Gaszner Józsi bácsi jóvoltából fantasztikus paprikás krumpli kolbásszal fogadták a túrázókat. Ott állt a hegytetőn az MTSZ kisérő mikrobusza is,hogy hogyan kormányozta fel oda a fellegekbe csak Ádám mesélheti el, no meg Horváth Zoltán akinek nyersanyag szállító kocsija fennakadt az agyogos Kék-úton - mert ott ugye inkább gyalogolni kell leginkább - de az erdészek kimentették és fel is vezették a turista házhoz. A meglepetésnek nem volt vége,mivel a Vértesi Erőmű minden túrázónak Oklevelet adott és egy mézeskalács bakancsot/!/.Elkélpesztő figyelmesség! A TSC teljesen grátisz biztosított minden ellátást a vendégeknek!
IV.Szakasz 3. nap Somlyóvár Pihenő nap
Horváth Zoltán kapott hideget-meleget amikor ide álmodta meg a pihenőnapot.Hát normális ez? Nos az élet és valamennyi hegyi lakó folyamatosan áldotta ezért a megyei elnököt, hiszen a korábbi napokon folyamatosan háromszor is napi 30 km felett volt az adag.És ezt a terhelést csak abszolut pihenéssel, no meg a még a kondérban lévő előző napi paprikás krumplival lehetett igen kellemesen eltölteni.Ugyan volt egy kis páni-félelem is,hiszen a varázslatos esti csendben fakidölés recsegéssel és puskalövések együttes hangzavara gondolkodtatta ela hegyi lakókat arról,hogy most vadat lőttek-e vagy az árnyat adó szép magas fákat-e?
IV.Szakasz 4.nap Somlyóvári TSC Th.-Bányahegy/Tardos
A TSC vette át a vezetést Deákné Csom Andreával az élen és persze a 4 turavezetővel és 21 túrázóval,köztük az erőművesekkel ismét kiegészülve.Koldusszállás és Bánya-hegy érintésével mindenki Tardoson kötött ki ahol a Kemencés Fogadó óriási elánnal és figyelmességgel fogadta őket, volt eszem-iszom és nagyszerű szállás is és fagylalt /!/ is.Házaknál is megszálltak a túrázók,sőt a Malomvölgyben is sátoroztak.A tervek szerint a helyi polgármester is meglátogatta volna a bátor csapatot,de szabadság miatt ez elmaradt.
IV.Szakasz 5.nap:Tardos-Péliföldszentkereszt
Az Energia SE 4 túravezetője és 4 tagja várta a kemencéből előbújókat és a csatlakozókat,akik ezuttal Erdélyi Péter túravezetővel az élen - 23-an- vágtak neki a hőgutát is beigérő napnak és túrának.Szerencsére Pusztamaróton volt árnyék is,így aztán túlélték a 21 km-t,pláne,hogy a célban az SE ördöngős "konyhásai" hosszú teritett asztallal várták a népet és hűtött italokkal.Zsíros kenyér hagymával, paprikával régen esett ilyen jól.
És a meglepetést itt is lehetett tetézni, 15.30-kor előkerűl a jégkockák közül a.. na mi? nem az ital, hanem A somlói galuska, a mákos guba és a Fekete erdő nevű költemény.Éltek meg már túrázók ilyet?Aligha!A rendház a maradóknak tiszta,nagyszerű szállást biztositott- mindenkinek alsó ágyat - ez sem semmi!A kegyhely és Szűz Mária oltalmában és a forrás hűsitésével kellemessé vált ez a pihenés is.
Elérkezett a IV.szakasz búcsú-napja! A Dorogi Egyetértés SE vezetője Kardos Jenő és 3 túravezetője próbált a sinek mellett - nem között!- "összerakni" 77 indulót a fotózáshoz.Ez a nap a "Hőség Napja" lett a maga közel 38 fokával és a 77 Természetjárás Hősével.
Kesztölc,majd Klastrompuszta is megfogta a menetet,de igazán a homokban való gyaloglás megért volna egy ajándék pecsétet Piliscsév felé-I gaz ez arra is jó volt,hogy a későbbi vonattal érkező Lokomotiv-hősök utolérjék a többieket. Balatonszántódról is volt egy tíz fős csapat a Szent Kristóf SE-től,akik örültek a homoknak,de hiányolták a balatoni csobbanást. Eiler Erika Gyomaendrődről vonatozott a megyébe,hogy túrázzon 3 napot,hogy aztán Piliscsabáról éppen ne induljanak a vonatok.Turázott tovább vagy egész hazáig? A meglepetés ezen a napon sem marad el. Azon felűl,hogy mindenki átvehette a megyei külön oklevelet, a 4 Irottkőtől "küzdő" Alpár András,Kapornai István,Szűcs József és Tóth Tamás mellett Baráth Andrásné, Mórocza Ágnes és az apa-fia Bencze István és Bencze Péter is átvehette Horváth Zoltán megyei elnöktől a Komárom-Esztergom Megye Tiszteletbeli Túrázója kitűzőt,hiszen ők a megyei szakasz 110 km-ét is leküzdötték.
A IV.szakasz 7. napjának csúcspontja volt Horváth Józsefnek az OKT 1. igazolványának tulajdonosának a piliscsabai temetőben lévő sírján annak az emléktáblának az avatása,mely halálának 20.évfordulójára készült Ispánovits Martinnak a Lokomotiv SE-nek a vezetőjének a javaslatára. Józsi bácsira emlékezett az egyesületi vezető, majd a jó barát Berki Zoltán, szólt Duró Imre MTSZ igazgató is, Matolcsi György is aki átvette a csoportot a hétfői naptól,majd ifj.Horváth József a fia ,aki Bodajk plébánosa,áldotta meg a sírt és az emléktáblát.
Horváth Zoltán, a másik fia Józsi bácsinak köszönte meg a több mint száz jelen lévőnek a megjelenést. A virágok mellett a IV.szakasz élmenői is közös koszorút helyeztek el a szakaszvezető Zoltán édesapjának a sírjára.
Elképesztő hétvégi,szombati érdeklődés a Péliföldszentkereszt-Dorog szakaszon a 21.3 km-re,ugyanis 94-en túráztak a rekkenő melegben a Vulkán SE szervezte túranapon Szabó János és két segítője vezetése mellett.
Már reggel 7-kor beállított a Komáromi SE /volt Molaj/ autóbusza 30 fővel a rajthoz Péliföldszentkereszten a Rendházhoz.16-an azonnal neki lódultak a Bajóti Öregkőnek és barlangnak,tartva a beigért hőségtől. Jöttek a jelentkezők csak jöttek Budapestről, Zsámbékról stb. 64-en rajtoltunk el a fényképezkedés után,de utánunk eredt később a Vulkán SE 14 tagja is.
A rajt után a Kegyhelyen a vizes flakonok megtöltése mellett volt idő az imádkozásra is, hogy valahogy túl éljék a Köveket és Getéket a 35-37 fok kíséretében.
Mogyorósbányán a nagy csapat úgy ahogy átsiklott,de a Tokodi pincéknél meglepetés és STOP tábla állta útjukat,melyet gondolatban Kardos Jenő a másnapi túravezető emelt magasba,ugyanis ő, felesége Editke és a drága mama Rózsi néni az óriási vén diófa alatt takarókkal,székekkel és jéghideg "üdítőkkel" fogta vissza a társaságot jó egy órára.
Kellett is az erőgyűjtés,hiszen jött ,dehogy jött, fellegekbe csúcsosodott a hegyek sorozata külön is kiemelkedve a Nagy-Gete..
Hegymászó és csúcsra járó külön díszoklevél járt volna mindenkinek ezért a fantasztikus teljesítményért.
Máté István az MTSZ mindenes irodavezetője és pilótája felkészült az elhullottak beszállítására a szállásokra,de lássatok csodát,mindenki saját lábán térhetett a Mátyás Fogadóban lévő szállására./az MTSZ pilóta megérdemelte az egyébként grátisz járó szállást és vacsorát ma is,úgy ahogy minden túranapon./.
Közben befutott Lieber Tamás kedves invitálása egy kis barlangász élménybeszámolóra és a dorogi strand meghívója is.
Akik ezen a napon vehették át a megyei szövetség oklevelét,dupla bélyegzést és km jóváírást érdemeltek volna.
A hírek szerint a teljes és résztávokat teljesítő mind a 94 túrázó célba érkezett a Hőség Napján hősies gyaloglás után!
Ezzel elbúcsúzott Komárom-Esztergom megye is a Jubileumi OKT-tól azzal, hogy a Bodajk-Piliscsaba 130 km teljesen fel lett újítva és biztonságos túrázást tett lehetővé 24 regisztrált túravezetővel 6 túranapn, a Volán SE,Vértesi Erőmű SE,TSC. Energia SE, Vulkán SE és Dorogi Egyetértés SE közreműködésével.
További szép és eredményes túranapokat, már csak 5 szakasz van hátra!
Horváth József, az Országos Kéktúra első teljesítője halálának 20. évfordulóján a piliscsabai temetőben ünnepélyes keretek között felavatták a legendás természetjáró emléktábláját.
Horváth József, Józsi bácsi 1918. június 28-án született a Piliscsabához tartozó Klotildligeten, egy vasúti őrházban, ahol édesapja vasutasként lakott családjával. Budapesten a Ciszterci gimnáziumban érettségizett. Húsz éves korától a Magyar Királyi Vasút tisztképző iskolájába került, melyet sikeresen elvégzett. Nyugdíjas koráig a MÁV-nál dolgozott. Először külszolgálatosként forgalmista volt Szobon és Zebegényben. A II. világháború idején rövid időre katona volt. Ezt követően a Közlekedési Minisztériumba, majd a MÁV-hoz került, ahonnan 58 éves korában egészségügyi okok miatt nyugdíjazták. 1991. augusztus 18-án hunyt el.
Egész életét a vasútnak, a családnak és a természetjárásnak szentelte. A Lokomotív Turista Szakosztály tagjaként 1952-ben 3 hónap alatt elsőként végigjárta az Országos Kéktúra útvonalát és lett az 1. számú kéktúra igazolvány tulajdonosa. Élete nagy álma teljesült, amikor számtalan külföldi turistaútjai /Alpok, Tátra, Erdély, stb./ mellett 52 évesen 1970. július 13-14-én megmászta a Mont Blanc-t. A Börzsöny szerelmeseként járta a hegység turista útjait és szinte élete végéig gondozta a turistajelzéseket. A később róla elnevezett zöld jelzésű útvonalat halála előtt maga vágta a Nagy-Sas-hegy sűrűjébe. Büszke volt arra is, hogy az Aranyjelvényes Túrázók Klubjának tagja lehetett és arra is, hogy családjába is beoltotta a természet szeretetét. Fiai és unokái is túravezetők lettek, legkisebb fia Zoltán 17 évig MTSZ alelnök volt, 1980-tól a Komárom-Esztergom Megyei Természetbarát Szövetség elnöke, valamint 1999-től az Országos Aranyjelvényes Túravezetők Klubjának elnöke.