Sidi: olimpiai kvóta

A világ- és Európa-bajnok sportlövő, a komáromi Sidi Péter indulási jogot szerzett a jövő évi riói olimpiára, miután a dél-koreai Csangvonban rendezett Világ Kupán megnyerte a férfi légpuska számot. (2015.04.10.)

A fináléban Sidi Péter 208.2 körrel nyerte meg a férfi légpuska-számot. A komáromiak kiválósága 627.6 körrel az ötödik helyen került a nyolcas döntőbe, de mivel a fináléban minden elölről kezdődött, az alapversenyben elért helyezési számnak nagy jelentősége nem volt.

Ez a harmadik magyar ötkarikás kvóta Rióra. Korábban az ugyancsak sportlövő Tobai-Sike Renáta a szeptemberi granadai világbajnokságon a sportpisztolyosok versenyében elért harmadik helyével harcolta ki a részvétel jogát.

A vitorlázó Berecz Zsombor a szeptemberi santanderi vb-n Finndingiben - amelyben 12 kvótát osztottak - az országok sorrendjében a 11. lett, kivívva ezzel az olimpiai indulás jogát.