Sidi 25. lett a kisöblű sportpuskában

A komáromi sportlövő jó kezdés után a huszonötödik helyen végzett a kisöblű sportpuskások 3x40 lövéses összetett számában. Sidi Péter (képünkön - Fotó: MTI) azonban pontszerzőként térhet haza. (2008.08.17.)
Sidi 25. lett a kisöbű sportpuskában

A komáromi sportlövő jó kezdés után a huszonötödik helyen végzett a kisöblű sportpuskások 3x40 lövéses összetett számában. Sidi Péter azonban pontszerzőként térhet haza. (2008.08.16.)

Sidi a fekvő helyzet után a harmincnegyedik helyen állt, állásból azonban lényegesen jobban ment, sokat javított és feljött a tizennegyedik helyre. A térdelésből leadott lövések azonban újfent nem sikerültek, Sidi Péter visszacsúszott a huszonötödik helyre, így nem jutott be a fináléba. Sidi Péter három számban indult a pekingi olimpián, és egy hatodik helyével pontszerzőként térhet haza Komáromba.

Az amerikai Matthew Emmons érthetetlen hibája után a kínai Csiu Csien (Qiu Jian) nyerte a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számát a pekingi olimpián.
Az amerikai sportlövő, aki fekvőben címvédőként ezüstérmes lett Pekingben, a döntő utolsó lövése előtt óriási előnnyel, több mint három körrel vezetett riválisai előtt, ami ezen a szinten elvileg elveszíthetetlen „fór”. Az amerikai aztán bebizonyította, hogy nem az, tizedikre ugyanis az értékelhetetlennek nevezhető 4,4 kört lőtt és még a dobogóról is leszorult.
Emmons négy éve, Athénban is kapitális hibát követett el: ugyanebben a számban szintén első helyen állt a záró lövés előtt, amikor a sajátja helyett a mellette álló vetélytársa céltáblájára adta le lövését, s így a nyolcadik helyen zárt.