Könnyed dági győzelem Debrecenben

A férfi röplabda NB I. alapszakaszának utolsó előtti mérkőzésén esélyt sem hagyott a Dág a debreceni egyetemistáknak. Ötvenkilenc perc tiszta játékidő elegendő volt a három pont megszerzéséhez. (2014.01.30.)

DEAC–Dági KSE

0:3 (-14, -20, -17)
Debrecen, 150 néző, vezette: Szabó P., Mezei.
Dági KSE: Oszuska G., Krupánszki, Balázs, Oszuska II. Z., Jánossy, Szauter P., Zirigh (liberó). Csere: Tüske, Rigó. Edző: Szauter Ferenc.
Az eredmény alakulása, I. játszma: 7-8, 10-16, 14-24. II. szett: 6-8, 12-16, 15-22, 20-24. III. szett: 0-6, 1-8, 6-16, 13-20, 17-24.

A Horváth Gábort és Pollák Ferencet munkahelyi elfoglaltsága miatt nélkülöző Dág igyekezett minél hamarabb átvenni a játék irányítását. A debreceniek az elején még kifejezetten jól tartották magukat, de a dágiak remek nyitásaikkal „szétszedték” riválisukat.

Szauter Ferenc: – Hoztuk a kötelező győzelmet. Aminek külön örülök, hogy nem kínlódtunk meg a sikerérét. Most már a legrosszabb esetben is az alapszakaszban másodikak vagyunk, és várjuk a bajnoki negyeddöntőt. Ám amennyiben a Sümeg ma megfogja a Dunaferrt, az élről várhatjuk a rájátszást…