Hatalmas dági röplabdás bravúr

A bajnoki címvédő Kaposvár vendégjátékára sokan kilátogattak a dági sportcsarnokba, ahol - nagy meglepetésre - a hazai csapat diadalmaskodott a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. (2014.01.19.)

Magyar Kupa, férfi elődöntő, 1. mérkőzés
Dági KSE – FINO-Kaposvár 3:2)
Dág, 150 néző, vezette: Vári, Mezei.
DKSE: Oszuska G., Krupánszki, Horváth G., Oszuska II. Z., Jánossy, Szauter P., Zirigh (liberó). Csere: Pollák, Balázs. Edző: Szauter Ferenc.
Az eredmény alakulása, I. játszma: 6-8, 15-16, 18-19, 22-24, 25-24. II. szett: 5-8, 8-14, 15-18, 17-21, 19-24. III. szett: 6-6, 12-7, 19-14, 21-17, 24-21. IV. szett: 2-8, 6-16, 10-20, 11-24. V. 3-3, 7-8, 12-9, 14-12.

A somogyországi alakulat bizonyítva, hogy komolyan veszi a találkozót és ellenfelét is, Geiger kivételével a legjobb összeállításában kezdte a kupamérkőzést. A dágiak viszont önbizalomtól duzzadva léptek pályára. Tartották az edzői utasítást, miszerint felelőséggel, de bátran nyitottak. Közben remekül fogadták a vendégek szerváit.

A folytatás hullámzó játékot hozott. Előbb a kaposváriak kapták össze magukat, egyre élesebbé váltak. Aztán egy újabb dági roham következett. Végül – amire senki nem számított – a mindent eldöntő rövidítést is Oszuskáék nyerték. Így győzelemmel és két ponttal zárták a 120 perces összecsapást.
A Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóját január 29-én Kaposvárott rendezik.

Szauter Ferenc: – Szóhoz sem jutok. Történelmi sikert arattunk a három éve veretlen bajnok és címvédő ellen. A sikert lelkes közönségünknek ajánljuk. Úgy hiszem, nagy örömet szereztünk egymásnak. De tudom, a visszavágón és a fináléba kerülésre is a kaposváriak az esélyesek.