OSE: Nem bírtak a Pakssal

Az OSE Lions elveszítette szezonbeli második bajnokiját a tartalékos Atomerőmű ellen. (202.10.26.)

A házigazda dolgát alaposan megnehezítette, hogy öt, hatósági karanténba kerülő játékosa nélkül kellett pályára lépnie a gyakorlatilag a legerősebb keretével érkező oroszlányiak ellen. Ahogy a teol.hu írja, pár napja még az is kétséges volt, hogy pályára lép-e az Atom, mivel négy játékosa, Lóránt Péter, Kovács Ákos, Pupp Bence és Ian Baker is pozitív koronavírustesztet produkált, Kis Raul pedig kontaktszemélyként került hatósági karanténba.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, a küzdő felek egyike sem tudott három pontnál nagyobb előnyt kiharcolni – egészen az utolsó másodpercekig, amikor a paksiak egy eladott oroszlányi labda után zsinórban hetedik pontjukat szerezve triplát dobtak, így ötpontos előnnyel mehettek az első szünetre.

A második játékrész közepén egy pontra felkapaszkodott az OSE, innen azonban az Atomerőmű percei következtek, amely a félidőre 10 pont fölé tornászta előnyét a személyi hibákkal is küzködő Lions ellen. A hátralévő időben a házigazda tarotta 10-15 pont körüli előnyét, és ugyan az OSE a mérkőzés legvégén hat pontra is felzárkózott, már nem tudta utolérni ellenfelét.

A hazaiaknál a 27 pontig jutó Justin Jackson, míg a vendégeknél a 30-at dobó Adrio Bailey nyújtott kiemelkedő teljesítményt, de az oroszlányi csapatban a kezdőben helyet kapó négy külföldi mellett senki sem akadt, aki minőségi teljesítményt nyújtott volna. Az OSE Lions egy-egy győzelemmel és vereséggel a nyolcadik helyen áll a bajnokságban.

Sebastjan Krasovec: – A Paks megmutatta, hogy hogyan kell küzdeni egy ilyen nehéz szituációban. Leginkább a megfelelő védekezés hiányzott nálunk, az Atomerőmű pedig sok jó játékossal rendelkezik, nagyon veszélyes csapat. Senki sincs könnyű helyzetben, de a jelenlegi szituációban kell tovább dolgoznunk.

Kosárlabda, NB I. A., férfi, 7. forduló

Atomerőmű SE–OSE Lions 90-84 (25-20, 26-18, 20-23, 19-23)

Paks, 220 néző, vezette: Győrffy P. A., Dr. Mészáros B., Török R.

OSE Lions: Anderson 12/6, Abell 13, Bíró 7/3, Bailey 30/3, Anda. Csere: Garamvölgyi 2, Illés, Morgan 4/3, Kucsora 5/3, Hayes 11. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-9, 9. p.: 18-20, 14. p.: 32-31, 19. p.: 50-35, 27. p.: 69-54, 33. p.: 80-63, 39. p.: 88-82.
Kipontozódott: Valerio (37.), illetve Bíró és Morgan (egyaránt 40.).