Ünnepelhetik a bronzérmet

A Grundfos Tatabánya KC a férfi kézilabda NB I., 3. helyéért rájátszásban idegenben is győzött hétméteresekkel a Csurgó ellen, így a harmadik helyen végzett. (2015.05.20.)

CSURGÓ:
Mijatovics – Ratajec 4 (1), Borsos, Vadkerti G. 3 (1), Herbert, Szöllősi Sz. 2, Nagy M. Csere: Pallag (kapus), Gebhardt 4, Csavor 2, Oláh G., Osztrousko 2 (1), Pordán, Lele 2 , Gazdag 2 (1), Hanusz 2. Edző: Sótonyi László

TATABÁNYA:
Paul 1 – Harsányi G. 3 (2), Díaz 1, Mazák 1, Pásztor Á. 3 (1), Bodó 4, Törő Sz. 3 (1). Csere: Keserű (kapus), Katzirz, N. Boskovics 4 , Muszavi 4 (1), Dénes J. Nagy Sz., Juhász Á., Vaskó. Edző: Vladan Matics

Az eredmény alakulása. 15. perc: 5–5. 27. p.: 7–10. 41. p.: 13–14. 51. p.: 15–17. 55. p.: 18–17. 58. p.: 19–19

Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 7/5

A mindent eldöntő hétméteres csatában két csurgói játékos is hibázott, így a Tatabánya megnyerte a második találkozót is, és a párharc 2–0-s megnyerésével 2010 után szerzett ismét érmet a bajnokságban.

Sótonyi László: – Csapatunk nagyot küzdött, sajnos hiányoztak az átlövők jó teljesítményei. Kicsit nagyobb hittel elérhettük volna céljainkat. A hétméteresek lövésével most nem volt szerencsénk. Minden jót kívánok azoknak, akik elmennek, az itt maradókkal a jövőben dolgozunk tovább.

Vladan Matics:
– Nagyon jó mérkőzés volt. Gratulálok mindkét csapatnak, kemény, férfias küzdelem folyt a pályán. Korábban is eldönthettük volna a mérkőzést, de a végén sajnos hibáztunk. A hétmétereseket jobban sikerült értékesítenünk. Nagyon örülünk a bronzéremnek.

A két győztes mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Tatabánya javára