Megnyerte első EHF-kupameccsét a Grundfos

A Grundfos Tatabánya KC kézilabda csapata Győrben, az Audi Arénában fogadta a kétszeres izraeli bajnok Maccabi Castro Tel-Aviv csapatát az EHF Kupa csoportkörének első fordulójában. Mintegy 1200 néző előtt, végig vezetve - bár egyszer-egyszer egyenlített, sőt beelőzött az ellenfél -, 27:24-re győzött csapatunk. (2017.02.08)

Győzelem az első körben

A Grundfos Tatabánya jól kezdett,  az első félidő közepére háromgólos előnyt is szerzett, a szünetre. 12-10-es vezetéssel mehetett. A második félidőt az izraeliek kezdték jobban, a játékrész közepén még a vezetést is átvették.

A Tatabánya az utolsó 10 percben mutatott jó játékának köszönhetően nyerte meg az előzetesen ennél talán könnyebbnek várt találkozót. Igazából ez a 10 perc volt a meccs legjobb része a hazaik szempontjából.

Kézilabda EHF-kupa, férfi, csoportkör, 1. mérkőzés:
Grundfos Tatabánya KC – Maccabi Castro Tel-Aviv (izraeli) 27-24 (12-10)
Győr, Audi Aréna
Tatabányai gólszerzők: Vujovic 7, Juhász, Grigoras 4-4, Pásztor 3, Ilyés, Szöllősi Sz., Bozovic 2-2, Sipos, Leimeter, Vranjes 1-1