Jó úton halad a Grundfos

A férfi kézilabda NB I 1–6. helyért zajló rájátszásában fontos mérkőzést nyert meg a Grundfos Tatabánya, amely 23–20-ra győzte le a Balatonfüredet, ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán. Egyik komoly ellenlábasát verte a tatabányai gárda, amely jó úton halad a legjobb négy közé. (Képünkön Harsányi Gergely) (2015.03.28.)

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS AZ 1–6. HELYÉRT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 23–20 (16–8)

Tatabánya, 1000 néző. V: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki

TATABÁNYA: PAUL – DÍAZ 5, Muszavi 1, KATZIRZ 1, DÉNES, Boskovics 4 (1), HARSÁNYI 4 (2). Cs: Boros (kapus), BODÓ 8, Juhász Á., Pásztor, Mazák, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics

BALATONFÜRED: SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 4 (1), Grigorjev 1, Juhász K. 3, VILOVSZKI 4, SZÖLLŐSI 4, Bóka 2. Cs: Borbély (kapus), Ligetvári, Gerdán, Győri, Faluvégi 2, Vasvári, Kovacsics, Gábori. Edző: Csoknyai István

Az eredmény alakulás. 8. perc: 6–1. 12. p.: 9–2. 19. p.: 13–4. 23. p.: 14–6. 36. p.: 17–10. 49. p.: 19–13. 54. p.: 20–17. 57. p.: 21–19 Kiállítások: 4, ill. 4 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

Vladan Matics: – A második félidőre elfáradtunk, de a hajrában, az utolsó öt percben megújult, és ismét koncentráltan játszott a társaság. Emellett a lélekjelenlétünket sem vesztettük el, „okosak" maradtunk. Megyünk tovább.

Csoknyai István: – Az első félidőt nagyon elrontottuk. Két magas hőfokú meccs után jött a harmadik. Mire belerázódtunk a találkozóba, már el is vesztettük, viszont a végén még maradt esélyünk egy jobb eredmény kicsikarására is.

A körmérkőzéseket követően a kialakuló sorrend alapján az első és a második az aranyéremért, a harmadik és a negyedik a bronzért küzd, a párharcok az első és harmadik otthonában kezdődnek.