Egy lépésre a 3. helytől

A férfi kézilabda NB I. harmadik helyéért vívott párharcának első mérkőzésén a Grundfos Tatabánya KC, többek között Bodó Richár remeklésével 24–22-re legyőzte a Csurgót, így megszerezte a vezetést az egyik fél második győzelméig tartó párharcában. (2015.05.16.)

A házigazda már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, a találkozó első négy gólját a tatabányaiak szerezték, és 7–2-re vezettek a 12. percben. Ezt követően állandósulni látszott a hazaiak három-öt gólos előnye, és – noha a második félidő 9. percében egyre feljött a Csurgó (15–14) – a Tatabánya végig vezetve, 24–22-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I A 3. HELYÉRT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–CSURGÓI KK 24–22 (13–9)

Tatabánya, 1000 néző. V: Horváth P., Marton TATABÁNYA: PAUL – HARSÁNYI 3 (3), Boskovics 3, Mazák 3, BODÓ 7, DÍAZ 4, Törő 1. Csere: Keserű (kapus), KATZIRZ, DÉNES, Muszavi 1, Nagy Sz., Pásztor Á. 1, Juhász Á. 1. Edző: Matics Vladan.

CSURGÓ: Pallag – GEBHARDT 4, Szöllősi Sz. 2, Gazdag 1 (1), HERBERT, RATAJEC 2, Nagy M. Csere: MIJATOVICS (kapus), LELE 6 (3), Csavor 3, Borsos, Vadkerti G. 1, Osztrusko, Nagy D., Oláh G. 2 (1), Pordán 1. Edző: Sótonyi László.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 12. p.: 7–2. 18. p.: 10–5. 26. p.: 11–8. 37. p.: 14–12. 46. p.: 17–16. 50. p.: 20–16. 57. p.: 23–20

Kiállítások: 16, ill. 12 perc

Hétméteresek: 5/3, ill. 8/5

Matics Vladan: – A védekezésünk ismét jó volt, de ziccereket, hétmétereseket hibáztunk. Ennek ellenére hoztuk az első mérkőzést. Kell még egy!

Sótonyi László: – Úgy érzem, a támadójátékunk gyámoltalan volt. Készülünk a visszavágóra. Remélem, hasonló körülmények között fogadhatjuk a Tatabányát, mint ahogy tették ők...

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Tatabánya javára