Két keréken falták a kilométereket

A Brigetio Kerékpáros Sportegyesület első alkalommal szervezett egyenkénti indítású országúti- és MTB időfutamot Nagyigmánd–Bábolna–Nagyigmánd útvonalon, amelyen több mint száz kerékpáros mérte össze erejét. (2016.10.12.)

Brigetio kerékpárverseny - Komárom

A versenyen egészen elképesztő eredmények is születtek, volt olyan, aki óránként csaknem 45 km-s átlagsebességgel teljesítette a távot. A BKSE szervezett nemzetközi viadalon országúton és terepen egyaránt összemérhették erejüket a kerékpárosok. A szervezők előzetes várakozásaival ellentétben óriási volt az érdeklődés. Országúton 69-en, míg mountain-bike (MTB) kategóriában 37-en álltak rajthoz.
Országúton Nagyigmánd–Bábolna–Nagyigmánd közti 15,3 km-es, tökéletes minőségű aszfalton zajlott a verseny, ahol egészen elképesztő versenyeredmények születtek. Az abszolút 10 leggyorsabb versenyző 40 km/órás átlagsebesség felett teljesítette a távot. A leggyorsabbnak Nagy Tomas (CK Vlkanova-Witzenmann) bizonyult, aki 44,74 km-es óránkénti átlagsebességet ért el. A hölgyek mezőnyében abszolút első helyen Fail Boglárka (Brigetio KSE) végzett.
Az MTB kategóriában 13,7 km-t kellett teljesíteni az indulóknak, és az útvonal jelentős részét terepen kellett teljesíteni. A férfiaknál az abszolút második helyen Nedermann Árpád (Igmánd SC – 32,66 km/h) végzett.
A Brigetio BKSE, illetve megyei versenyzőinek eredményei, U19-es korcsoport, országúti: 6. ifj. Héregi Péte, 7. Nagy András, 9. Kacz Jenő. Felnőtt elit: 1. Fail Boglárka (ISC). Masters, országúti: 8. Simon Andrew, 10. Héregi Péter.
MTB szenior: 5. Agócs Gábor. Szenior 2 korosztály: 1. Csintalan Miklós, 3. Németh Zoltán. Serdülő: 1. Gelle Olívia, 8. Kacz Jenő. Master: 1. Eisemann Róbert. Master 3: 5. Agócs Gábor. Master 4: 1. Csintalan Miklós, 2. Németh Zoltán.

(forrás: kemma.hu P.J.)