Labdarúgó NB III.: Remekeltek csapataink

A labdarúgó NB III., Duna-csoportjában a dorogiak a jó bajnoki rajt után (2-2 Siófokon) 1-0-ra győztek hazai pályán a dunaharasztiak ellen. Az újonc környeiek idegenben nyertek a jó képességű móriak otthonában, míg a sárisápiak ismét értékes ponttal gazdagodtak. (2008.08.17.)
Labdarúgó NB III.:
Villogtak csapataink

Dorog - Dunaharaszti 1-0 (1-0)

Dorog, 400 néző, vezette: Vecsési.

Dorog: Grósz - Papes, Farkas, Joó, Merényi, Egeresi, Szoboszlai (Csépányi), Méhes (Bedő), Takács (Marcsó), Nász, Aradi. Edző: Haraszti János.

Gólszerző: Nász a 19. percben.

A Siófok otthonában döntetlennel kezdte a szezont a dorogi együttes, amely a második körben a Dunaharaszti gárdáját fogadta. Igaz, a vendégek egy ügyes kontra után a 19. percben megszerezték a győztes gólt. Nász bravúros mozdulata után, mintegy harmincöt méterről emelt a kinn álló kapus fölött a hálóba.

A 30. percben sajnálatos esemény történt. Súlyosan megsérült Kajdácsi Imre, aki Grósszal ütközött szerencsétlenül.  Mentő szállította  az esztergomi korházba ahol megállapították, hogy sorozatos bordatörést szenvedett. Mielőbbi gyógyulást kívánunk a játékosnak.

Megérdemelt győzelmet aratott Haraszti János mester csapata, amely két meccsen négy pontot szerzett.

Haraszti János: - Úgy érzem, jó úton járunk, megérdemeltük a győzelmet. Remélem, hogy szurkolóinkat visszacsalogatjuk a lelátókra

Mór - Környe SE 0-1 (0-1)

Mór, 200 néző, vezette: Rácz Z..

Környe: Rom - Hornyák, Máj, Zelenai (Soós), Németh A, Takács, Kádas (Purgel), Horti, Csapó, Szedlacsek (Pajor), Kiss T. Csere: Erdősi, Soós, Kuzma, Pajor, Purgel, Ifj. Török. Edző: Birta Gábor.

Az igen jó képességű Mór otthonában sem ijedt meg a környei gárda, amely okosan futballozva a második félidő elején megszerezte a vezetést, amely egyben a győztes találat is lett. Német Attila tört be a 16-oson belülre, ahol buktatták. A jogos 11-est a Kádas biztosan értékesítette, 0-1. Tetszetősen fociztak a vendégek, ám a sikerhez Rom bravúrja is kellett. Még az első félidőben hárította a hazaiak 11-esét a kiváló portás.

Az újonc környeiek győzelme megérdemelt. Ez volt a csapat történetének első NB III-as sikere.

Sárisáp-Fehérvár 3-3 (2-1)

Sárisáp, 600 néző, vezette: Gelb.

Sárisáp-Sikér SE: Bábszki – Zsemberi, Sováb, Szabó N., Szalay N., Galambka, Ságodi, Bognár (Ebedli), Jurásek (Miksi), Makutima, Kiss G. (Gombola). Edző: Nagy Zsolt.

Gólszerzők: Bognár, Kiss G., Makutima, illetve Disztl D. (2), Elek.

Gólokban gazdag, nagyszerű mérkőzést láthatott a szép számú nézőközönség. A sárisápiak közelebb álltak ugyan a győzelemhez, de a döntetlen igazságosnak mondható.