Labdarúgó NB III.: Most a Sárisáp remekelt

A Duna-csoport 8. fordulójában a dorogiak és a környeiek is vereséget szenvedtek. Győzött viszont Siófokon a Sárisáp. (2008,09.29.)

A Duna-csoport 8. fordulójában a dorogiak ésd a kjörnyeiek is vereséget szenvedtek. Győzött viszont Siófokon a Sárisáp. (2008,09.29.)

Pénzügyőr SE - Környe SE 4-0 (1-0)

Pasarét, 200 néző. Vezette: Szűcs László. (7)
Gólszerző: Kerényi K. a 7., Szikes P. az 58., Szitó P. a 68. és . Polákovics A.a 90. percben.

A mérkőzés krónikája: 7. perc: Schuster indította Kerényit, aki remek ütemben húzta el a labdát a védő mellett, majd 10 méterről a bal alsó sarokba talált. 1:0
58. perc: Szikes 20 méteres szabadrúgása a bal alsó sarokba vágódott. 2:0
68. perc: Szitó egyéni akció után 10 méterről a kifutó kapus mellett jobb alsó sarokba passzolta a labdát. 3:0
90. perc: Kovács B. viharzott el a jobboldalon pontos beadását az érkező Polákovics 5 méterről a jobb sarokba bombázta. 4:0

Siófok-Sárisáp 0-1 (0-1)

Siófoki szemszögből nézve korántsem volt kellemes a hangulat, hiszen a vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést, egy erősen potya ízű góllal. Ezt követően kiegyenlített, kemény mezőnybeli játék folyt a pályán. 25 perc után Horváth Károly fiai kezdték átvették az irányítást, nem sokkal később Ladóczki bal oldali beadása után Horváth Bence kapásból, 7 méterről centikkel lőtt fölé. 2 újabb minutum letelte után Györök Tamás végzett el egy szabadrúgást 19 méterről, a jobb oldalról. Szépen kivitelezett kísérlete a felső lécről pattant ki.

A 33. percben feljegyezhettünk egy komolyabb vendég lehetőséget: egy bedobást követően Makutima szedte le Lődör lábáról a játékszert, majd Jurásek 10 méterről kapura bombázott, Balikó Milán az utolsó pillanatban szabadított fel. 4 perccel később Szalay próbálkozott egy 20 méteres szabadrúgással, de kapusunknak ez a lövés csemege volt. A szünet előtt nem sokkal maradt ki a legnagyobb siófoki helyzet: Ladóczki kapott forintos labdát, majd az ötösről kapásból a bal felsőt célozta meg, Prohaszka ujjheggyel tudta kitolni a játékszert a kapu torkából. Így tehát a szünetre egygólos Sárisáp-előnnyel vonultak a csapatok.

A fordulást követően óriási fölénybe került a balatoni együttes, folyamatos nyomás alatt tartották a vendégek kapuját (ebben a játékrészben Balikó Milán mindössze 3 (!) alkalommal ért labdába, akkor is hazaadást követően rúgta ki a mezőnybe...). Az 59. percben Ladóczki adott be a bal oldali alapovonalról, Ndjodo 11 méterről óriási ziccerben, ollózva a kapus kezei közé tüzelt. 3 perccel később ismét Ladóczki adott be, ezúttal egy 18 méteres szabadrúgást, lövése a felső lécen csattant. 30 másodperccel (!) ezután Györök Tamás cselezte be magát a 16-oson belülre, Horváth Bence elé játszott, aki 10 méterről nagy erővel a jobb oldali kapufára bombázott. Innentől kezdve ismét a mezőnyjáték került előtérbe

Dorogi FC – Szigetszentmiklós  2 – 3 ( 1 – 2 )

Dorog : 300 néző, vezette: Farkas Tibor ( Csák János, Noszlopy Zsuzsanna )

Dorogi FC: Grósz - Joó, Farkas, Bitter, Tillman, Nász, Méhes, ( Szoboszlai )Merényi, Marcsó, Aradi, ( Janetka ) Csépányi. Edző. Haraszti János

Jók: Bitter,Farkas, Merényi,Csépányi.

A mérkőzés rövid krónikája: 17. p. Csépányi remek labdát tálal Nász Szilárd elé, aki erőszakosan rajtol a labdára, ezzel megzavarja a vendégek kapusát aki elvéti a labdát így Nász a kapu közepébe továbbítja a labdát. 1 – 0. 20. p. Egy baloldali szöglet után az egyik dorogi védő kezét érinti a labda, amiért a játékvezető tizenegyest ítél.  A büntetőből Tóth a jobb sarokba helyez.   1 – 1. 41. p. A Dorogi védelem röviden szabadit fel, így a labda Tóth elé kerül, aki 10 m-ről a kapu közepébe lő.  1 – 2

43. p. Marcsó középen ugrik ki, de lövésébe egy védő az utolsó pillanatban bele tud lépni. 54. p. Baloldali beadást Aradi 10 m-ről fejel kapura, de a kapus óriási bravúrral menteni tud. 66. p. Csépány középre csúsztat egy bedobást, a labda Marcsó elé kerül, de 14 m-es lövését szögletre menti a vendégek kapusa. .p. Szép összjáték után Nász jobbról középre ad és az érkező Merényi 6 m-ről a jobb sarokba lő.  2 – 2

79. p. Szécsi lép ki a hazai védők közül és 12 m-ről a bal alsó sarokba helyez.  2 – 3.

Haraszti János: – A csoport kiemelkedő csapata ellen a mai játékunkkal rászolgáltunk volna az egy pontra, az egyébként jó iramú és színvonalas mérkőzésen. Gratulálunk a listavezetőnek.

A következő bajnoki mérkőzés: Móri SE – Dorogi FC 2008.10.04. –én 13.00 óra.