Labdarúgó NB III.: Kiütötte Környét a Dorog

A foci NB III.-ban újabb megyei rangadót játszottak. Az elmúlt évadban bukdácsoló dorogiak ezúttal is kitettek magukért. Dorog - Környe 4-0 (2-0). (2008.08.30.)
Kiütötte Környét a Dorog

Dorog - Környe 4-0 (2-0)

Dorog,  300 néző, vezette: Solymosi András (Csorba Csaba, Kara Pál )
Dorog: Grósz – Papes, Farkas, Joó, Merényi, Aradi, ( Kopányi ) Méhes, (Marcsó ) Szoboszlai, Takács, ( Bozóki ) Nász, Csépányi. Edző: Haraszti János

Környe: Rom -  Zelenai, Máj, Hornyák, Németh A, Takács, Kádas, Horti, Csapó, Pajor, Kiss T. Csere: Erdősi, Kuzma, Purgel, Türk, Szedlacsek, Török. Edző: Birta Gábor.

A mérkőzés krónikája: Az első negyedórában környei csapat alaposan ráijesztett a hazaiakra, hiszen három ígéretes lehetőséget szalasztottak el. 2. p. Kiss Tibor lép ki a dorogi védők közül, de lövését a jó ütemben kivetődő Grósz jó érzékkel hárítani tudja. 12. p. Pajor jól lép ki, a védők közül lövését Grósz szögletre menti. 15. p. Csapó baloldali beadására jól érkeznek a vendég támadok, de a lehetőség most is kimarad, miután a labda Pajor lábáról a jobboldali sarok mellé perdül.
    21. p. Szoboszlai ível balról középre Aradi ügyesen fordul kapura, de a védők az utolsó pillanatban szögletre mentenek.  29. p. Csépány remek cselekkel tisztára játssza magát, de lövését Rom újheggyel tolja szögletre.
    39. p. Egy előre ívelt labdára Aradi rajtol rá majd a kiinduló kapus felett átemeli a labdát amibe a kapus még beletud ütni, de az tovább perdül, így a csatár könnyedén helyez a kapu közepébe. 1 – 0.  44. p. Takács ível jobbról szabadrúgást a Környei kapu elé, amit az előre húzódó Joó középre fejel, és a remek ütemben berobbanó Aradi a jobb sarokba fejel. 2 - 0
72. p. a vendégek baloldalról ívelnek be szabadrúgást amit a hazai védők szögletre mentenek.
    79. p. Marcsó mintaszerű labdával indítja Csépányit aki briliáns mozdulattal veszi át a labdát, majd 14 m -ről ballal a bal felső sarokba bombáz. 3 - 0   (Remek csatárteljesítmény volt.)  92. p. Kopányi remekül indul el a jobb oldalon, mintaszerűen ível a kiugró Nász elé, aki lefutja a védőket. Lövése egy védőt is érintve vágódik a jobb alsó sarokba.   4 - 0

A Dorogi csapat ismét megyei rangadón szerepelt, amelyen a vendégek bátor kezdeményezései majdnem meglepték a hazaiakat. A sikertelen vendégakciók után a hazai gárda kihasználta a kínálkozó lehetőségeit, és kétgólos előny birtokában vonult a félidőben pihenőre. A második játékrészben is a vendégek birtokolták többet a labdát, de a dorogi csapat igen taktikusan és hatékonyan védekezett. Előnyét tovább növelve teljesen megérdemelten jutott az értékes három ponthoz, az egyébként igen sportszerűen és szimpatikusan játszó környeiek ellen.
Összességében a hazaiak védekezésben kiváló teljesítményt nyújtottak,és a gólhelyzeteket is maradéktalanul kihasználták, így rászolgáltak a három pontra.

Jók: Farkas, Grósz, Aradi, Csépányi, Joó, Merényi.

Haraszti János: Husz perc alvás után hetven perc elég volt az ilyen arányú győzelemhez.

A következő bajnoki mérkőzés 2008.09.06. (szombat) a Csepel csapata ellen lesz.