Labdarúgó NB III.: Jó szombat volt…

A Duna-csoportban a dorogiak idegenből hoztak egy pontot, míg a környeiek 4-2-re győztek otthonukban a balatonlelleiek ellenében. (2008.09.06.)

Csepel - Dorogi FC 1 -1 ( 0 - 1 )

Csepel: 300 néző, vezette : Makk László (Jakab Zoltán, Reisenger Mihály )
Dorog: Grósz, Papes, Farkas, Joó, Merényi, ( Bozóki ) Egeresi, Szoboszlai, ( Kopányi ) Bedő, Takács, ( Marcsó ) Aradi, Csépány. Edző: Haraszti János

Jók: Farkas, Grósz, Aradi, Csépányi, Joó,

A mérkőzés rövid krónikája: 9. perc. Csépány futtából leadott lövését védte a kapus. 19. p. Aradi remekül indítja Szoboszlait aki egy igazítás után a bal alsó sarokba lő,  0 – 1.  27. p. Németh 24 m-es lövését Grósz remek érzékkel tolja szögletre.  69. p. Németh szabadrúgása lepattan egy védőről ami Sebők elé kerül, aki nyolc méterről lő, de Grósz nagy bravúrral véd. 71. p. Csépány 30 m-es szabadrúgását óriási bravúrral tolja szögletre a hazai kapus.  87. p. kapu előtti keveredés után a labda Guba elé pattan, aki 8 m -ről a kapu közepébe helyez.        1 - 1

A dorogi csapat jól kezdte a mérkőzést, hiszen Szoboszlai révén sikerült megszerezni egy formás támadás végén a vezetést, mégpedig teljesen megérdemelten. Ezután a hazaiak átvették a játék irányítását, és mezőnyfölényt harcoltak ki. A második félidőben is a hazaiak támadtak többet, de a dorogi védelem jól állta a rohamokat. Egy kivétellel, így a döntetlen igazságos eredmény.

Haraszti János: – Az őszi idény leggyengébb játékával is pontot tudtunk szerezni Csepelen.

A következő bajnoki mérkőzés 2008.09.13. 16.30 (szombat): Dorog- Velence.

Kiss László

Nagyszerű teljesítményt nyújtottak a környeiek, akik feledtették az egy héttel ezelőtti dorogi fiaskót. Az újonc hazaiak igen értékes három ponttal gazdagodtak.

Sárisáp - Törökbálint 0-5

Nagy meglepetés a sárisápiak összezuhanása, hiszen eddig veretelenek voltak. A vendégek megérdemelten nyertek a váratlanul nagyot bettliző hazaiak ellen.

Környe-Balatonlelle 4-2 (1-2)

Környe, 150 néző, jv: Bányai (Nagy, Géringer)

Környe: Rom - Kuzma (Szedlacsek), Kesztler, Máj, Hornyák, Németh A, Takács (Kecskés), Kádas, Csapó (Purgel), Pajor, Kiss T. Edző: Birta Gábor.

Balatonlelle: Országh - Kapitány (Blum 81.), Kenéz, Kocsis, Kiss - Mogyorossy, Balogh - Takács (Papp 71.), Petronovits (Földes 46.) – Galgócz. Edző: Véber György.

Gólszerzők: Kiss Tibor, Máj, Szedlacsek, Németh Attila, illetve Kiss, Valla

Környei támadásokkal indult a mérkőzés, de ismét a szokásos eredmény született a hetedik percben a vendég Kiss Róbert jól eltalált lövésével megszerezte a vezetést a Balatonlelle csapatának. Továbbra is a környeiek maradtak támadásba, de gólt nem sikerült elérniük. Ezzel szemben a 22.-percben Valla Gábor egy kontra támadás végén kettő nullra növelte a Véber tanítványok előnyét. Tetézte a környeiek gondját, hogy Pajor Szabolcsot a játékvezető törlesztésért a 28. percben kiállította. Ezután csapatunk mindent egy lapra feltéve rohamozott, melynek eredményeképp Kiss Tibor bomba góljával a 46.-percben megszereztük a szépítést. A szünetben Birta mester felrázta csapatunkat mely a második félidei játékban is megmutatkozott. Az 55.-percben Máj Gábor csúztatásával megszereztük az egyenlítő találatot. A 65.-percben Kiss Tibor tálalt a csereként beállt Szedlacsek Zoltán elé aki nem hibázott és ezzel már a környénél volt az előny. A 69.-percben egy kipattanó labdát Németh Attila jutatta a hálóba mellyel beállította a 4:2-es végeredményt. Az utolsó 20 percben a létszámfölényben játszó Balatonlelle csapata mindent megpróbált, de a hazai csapat lelkesen kivédekezte a hátralévő időt.
 Véber György: kettő null után a játékosaim azt hitték, hogy a világválogatottban játszanak, lélektelen játékunk megbosszulta magát, ami a végeredményen is érzékelhető. Gratulálok a Környének.
 Birta Gábor: Fantasztikus győzni akarást mutatott be a csapat. Két gól és létszámhiányos csapatom maximálisan teljesített. Fegyelmezett, olykór kitűnő játékot produkáltunk. A hétközi beszélgetések is nagyban hozzájárultak a jó szellemiséghez. Bízom benne, hogy még szebb és jobb teljesítményt nyújtunk, rengeteget fejlődünk a szurkolók és a vezetők örömére.         Rózsa Flórián