Labdarúgó NB III.: Döntetlen a megyei rangadón

Továbbra is jól szerepelnek szomszédvárak az NB III. Duna-csoportjában. A megyei rangadón: Sárisáp - Dorog 1-1. Környe - Fehérvár II. 0-2. (2008.08.25.)

Sárisáp - Dorog 1 - 1 ( 0 - 1 )

Sárisáp: 500 néző, vezette: Makk László (Varga György, Makk Péter)
Sárisáp: Bábszki - Zsemberi, Sováb, Szabó, (Pokriva), Szalai, Galambka, Bognár, Jurásek, (Ebedli) Ságodi, Makutima, Kiss Gábor(Miksi). Edző: Nagy Zsolt
Dorog: Grósz - Papes ( Kopányi ), Farkas, Joó, Merényi, Varga Attila, Aradi (Janetka), Bedő, Takács ( Szoboszlai ), Nász, Csépányi. Edző: Haraszti János.
Kiállitva: Pokriva,Sováb.

A mérkőzés krónikája: 10. p. Bognár 20 m-es szabadrúgását Grósz magabiztosan hárította.
23. p. Takács remekül ível a kapu elé jobbról egy szabadrúgást ami a védőkről lepattan, és a szemfüles Aradi 5 m-ről a bal sarokba lövi a labdát. 0 – 1.
 25.p. Egy előre ívelt labdára Aradi rajtol, majd remekül fordul kapura, lövését a hazai portás ügyel-bajal menti szögletre. 37. p. Galambka 22 m-es lövése alig száll el a bal felső sarok felett.  45. p. A játékvezető egy bal oldali beadás után kezezés miatt tizenegyest ítél, amit Galambka lő, de Grósz bravúrosan kiüti a labdát, ami az ellenfél játékosához kerül, ám előle kirúgják a védők a labdát. A játékvezető nagy meglepetésre újból tizenegyest ítél a büntetőt Bognár lövi de Grósz ismét bravúrosan kiüti a labdát.
 55. p. Jobb oldali szabadrúgás után nagy helyzetben 5 m-ről Csépányi perdít kapura de a labda szögletre pattan.  57. p. Jobboldali beadást követően a berobbanó Ságodi perdít kapura, amit Grósz még hárítani tud, de a visszapattanó labdát Ságodi a kapu közepébe lövi.   1 – 1.
 66. p. Csépányi remekül fordul kapura, de 8 m-es lövése centikkel kerüli el a jobboldali kapufát. 74. p. Csépányi kiugrik a védők közül egyedül tör kapura, de Pokriva szabálytalanul szereli a gólhelyzetben lévő csatárt. Az eset után a játékvezető kiállítja a szabálytalankodó védőt, majd Sováb is erre a sorsra jut, aki mellbe löki a játékvezetőt. 91.p. Jobboldali beadás után a védők röviden mentenek, a labda Bedő elé kerül, aki óriási helyzetben 7 m-ről mellé lő.

A nagy érdeklődéssel kísért megyei rangadón a hazaiak léptek fel támadólag, de Farkas László vezetésével a dorogi védelem magabiztosan verte vissza a támadásokat. Egy ellentámadás során a Dorog megszerezte a vezetést, és Grósz kapus bravúrjainak köszönhetően - két tizenegyest is hárított -  a félidőben a vendégek tértek pihenőre előnyben.  A második félidőben a Dorog előtt adódott több lehetőség, mégis a hazaiaknak sikerült az egyenlítés. A kettős kiállítás után a vendégek megpróbálták megszerezni a győzelmet, de a hazaiak hősiesen védekeztek, így maradt a pontosztozkodás.
A hazai csapat helyenként túl keményen játszott ami egy-két dorogi játékos több perces ápolása is jelzett. A játékvezető erélytelensége révén ezek a belemenések nem kellőképpen lettek megtorolva.
 Összességében a döntetlen megfelel a játék képének így igazságos pontosztozkodás született.
Haraszti János: – Bírói szempontból érdekes mérkőzés volt. Megérdemelten szereztünk pontot a második félidőben kissé idegesen játszó hazaiak ellen.      Kiss László

Újabb megyei rangadó: 2008. 08. 30-án (szombaton) 17.00: Dorog - Környe

Környe SE - FC Fehérvár II   0-2 (0-1)

Környe: Rom - Német B (Pajor), Máj, Zelenai, Németh A, Takács, Kádas (Kuzma), Horti, Csapó, Szedlacsek (Türk), Kiss T. Edző: Birta Gábor

Az első félidőben gyors vezetéshez jutott a vendég Fehérvár. Ezt követően a környei csapat mindent elkövetett az egyenlítésért, de ez a mai napon nem sikerült. A második félidőben egy egyéni hiba után megszerezte második gólját a vendégcsapat. A hátralévő időben egy kapura játszott a környei gárda, amely a szerencsével is hadilábon állt ezen a délutánon.