Labdarúgó NB II.: Bombaformában a Bányász

Ismét kitettek magukért a tatabányai focisták. Ezúttal a Felcsút ellen diadalmaskodtak a 9. fordulóban, mégpedig meglepően könnyedén. (2008.10.04.)

Tatabánya, 500 néző. Vezette: Sulyok G. (Schuszter R., Péter T.)
TATABÁNYA: Dénes – Almási, Nagy Cs., Mátyus, Gellér – Kollár (Jakab 91.), Farkas V., Vass N. – Béres F. (Dombai V. 86.), Flores, Faragó (Kertész 72.)
Vezetőedző: Octavio Zambrano
FELCSÚT: Kozma T. – Székesi, Makrai, Trampler, Domján – Gálos Z., Sándor I. (Vadász 60.), Fejes A. (Izing 80.) – Móri, Varga I. (Surányi 74.), Kocsis G.
Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Farkas V. (1–0) az 58., Farkas V. (2–0) a 82. percben

Az NB II 9. fordulójában az FC Tatabánya hazai pályán fogadta a Nyugati-csoport 3. helyén álló Felcsút SE csapatát. A rossz idő ellenére, körülbelül 900-an voltak kíváncsiak a mérkőzésre, és aki kijött egy színvonalas izgalmas összecsapást láthatott. A kék-fehérek kezdték jobban a találkozót. Béres Ferenc előtt már az első percben gólhelyzet adódott. A 15 percre felvették a játék ritmusát a vendégek és többször veszélyeztették, a ma is remekül védő Dénes Zsolt kapuját. Az első félidő végéig kiegyenlített játék folyt a pályán mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, de ezek mind kimaradtak. A második 45 perc úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. Kiegyenlített játék, és helyzetek mindkét oldalon. Az 58. percben Kollár Dániel szögletét röviden fejelte ki az egyik felcsúti védő, amit Farkas Viktor tíz méterről jobbal a védők lábai között a jobb alsó sarokba gurított. Ezzel megszerezve a vezetést a hazaiaknak. A gól után a Fejér megyeiek megpróbáltak rögtön kiegyenlíteni, de a védelem Mátyus János vezetésével remekül verte vissza a támadásokat. A Tatabánya vissza állt és kontrákból próbálta meg növelni a gólok számát. Az utolsó 10 percben újból szögletből veszélyeztetett a Bányász. Előbb Mátyus kanalazását védte Kozma, majd egy újabb szöglet után jött Farkas Viktor és 5 méterről a kapuba fejelt. Ezzel megszerezve saját maga és csapata második gólját. Viktor remekül játszott az egész mérkőzésen, és a két góljával igazán jó születésnapi ajándékkal lepte meg magát. Az eredmény már nem változott, így megérdemelten 2: 0-ra nyert az FC Tatabánya. A lefújás utána a nézők felállva tapsolták meg a játékosokat, és hosszú percekig ünnepelték őket. A Tatabánya 6 mérkőzés óta nem talált legyőzőre, az elmúlt 3 találkozóját megnyerte, úgyhogy még gólt se kapott. Legközelebb Pápán játszanak majd a fiúk, vasárnap 17: 30-tól. Reméljük sokan elkísérik majd a csapatot. Hajrá Bányász!

Octavio Zambrano: Ez a találkozó végre már megmutatott valamit abból a munkából, amit június óta elvégeztünk. Fiataljaink kezdik felvenni a ritmust, egyre tudatosabban játszanak. Úgy érzem, kezdünk igazi csapattá érni.

Szíjjártó István: – Gratulálok a Tatabánya együttesének.