Labdarúgás: Tatabányai bravúr – menetel a THAC

A labdarúgó NB I-ben az FC Tatabánya 2-2-t játszott Diósgyőrben. Az NB III-ban továbbra is jól szerepel a Tatai HAC legénysége. (2008.04.21.)

Diósgyőr, 2500 néző, vezette: Németh Á. (Vígh T., Agócs).

Diósgyőr:  Köteles – Mogyorósi (Lipusz 46.), Sebők V., Hegedűs Gy., Elek, Szélpál T. (Kleiber 64.), Lakatos, Pintér Z., Virág A. (Pelecaci 46.), Simon A., Honma. Vezetőedző: Vágó Attila.

FC Tatabánya: Kurucz P. – Balogh B., Vámosi, Dienes, Almási, Balogh Z. (Ferenczi G. 70.), Farkas V., Kovács I. (Németh A. 52.),  Megyesi (Nagy R. 76.),  Perez, Béres. Vezetőedző: Octavio Zambrano.

Gólszerzők: Simon A. (69., 71.), ill. Pérez (42.), Megyesi (45.).

A vendégek nagyon meglepték a diósgyőrieket, és a 2-0-s előny birtokában úgy tűnt, hogy győzhetnek a tatabányaiak. Térfélcsere után azonban már több hiba csúszott a játékba, és a hazaiak megérdemelten egyenlítettek. A tatabányaiak bebizonyították, hogy lelkesedéssel, odafigyeléssel nem játszanak alárendelt szerepet az élvonalban. Egy hete már az Újpest ellen is jól fociztak Zambrano mester tanítványai, most pedig már pontszerzéssel is párosult a nagy akarás. Kár, hogy ilyen késő állt össze az együttes, amely viszont megacélosodva készülhet az ősszel induló NB II-es bajnokságra.

Péntek

Labdarúgó NB III., Duna-csoport, 22. forduló
Mór - Dorog  6 - 0   (2 - 0)

Mór,  400  néző, vezette: Farkas Tibor ( Kömpf Gyula, Nyekita János )

Dorog: Grósz – Aubéli, Papes ( Juhász ), Faragó, Bozóki ( Fürst ), Szölgyémi (Minczér), Méhes, Robotka, Janetka, Egeresi, Merényi.  Edző: Haraszti János.

Az elmúlt héten a Dorog csapatánál edzőváltás történt. Farkas László felajánlotta lemondását amit az elnökség elfogadott, és a  továbbiakban Haraszti Jánost bízta meg a felnőtt csapat irányításával. Farkas László a továbbiakban pályaedzői feladatot lát el.

A mérkőzés rövid krónikája: 17. p Baloldali szabadrúgás szál a Dorogi kapu előterébe, ahol egy védőről felperdül a labda, és a nagy lendülettel érkező Pongrácz a kapu bal sarkába fejel.  1 – 0. 26. p. Handler 12 m-ről a kapu jobb oldalába lő.  2 – 0. 56.p Ismét Handler kap jó indítást és a kiinduló kapus felett a hálóba emel. 3 – 0. 58. p. Egy baloldali beadásba után Faragó lábáról a saját kapujába kerül a labda  (öngól )  4 – 0. 77.p. Jobboldali szögletrúgás után Handler 12 m-ről a kapu közepébe emel.  5 – 0. 81.p. Handler indításával Juszkó húz kapura és 8 m-ről a kapu bal alsó sarkába helyez.  6 – 0.

Az első félidei játék alapján nem úgy tűnt, hogy a Dorog csapata súlyos vereséget fog szenvedni. Sajnos hogy a két perc alatt bekapott harmadik, majd a negyedik gól megpecsételte a vendégcsapat sorsát, így a hazaiak magabiztosan otthon tartották a három pontot. A látottak alapján a gólarány túlzott.

Utánpótlás mérkőzések eredményei, ifjúsági csapat: Dorog - Mór 3 – 1, serdülőcsapat:  Dorog - Mór  2 – 0. A következő mérkőzés Dorog - III. Kerület 2008.04.27 -én (vasárnap) 16 órakor