Rajtoltak az evezősök

Az evezős hajók még a hangárokban pihennek, vagy éppen téli karbantartásuk folyik a javító műhelyekben, az evezősök első versenyrajtjára mégis megvolt a győri Széchenyi István Egyetem sportcsarnokában, a Magyar Evezős Szövetség 22. Nyílt Magyar Ergométeres Országos Bajnokságán. (2012.02.27.)

Az ország 23 egyesületének és 7 egyetemének sportoló, az evezős válogatott tagjai, összesen 460 fő adott számot a téli alapozáson elért felkészüléséről,2000 méteres, normál versenytávon.

A férfi felnőtt versenyszámban, papírforma szerint, a már olimpiai kvalifikációt szerzett szolnoki páros két tagja csak egymásnak voltak ellenfelei.

Az ifjúságiaknál is, a dobogóra az ifi. válogatottak tagjai állhattak fel.

Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete 6 korosztályban 7 versenyzőjével állt rajthoz, ahol az alábbi helyezéseket érték el.

A férfi felnőttek U.23-as korcsoportjában,21 induló között BAJAI TAMÁS a 10. SÁROSI KRISTÓF a 19. helyen végzett.

A férfi könnyűsúlyú ifjúságiak 29 fős mezőnyében GAÁL TÖRDEL BENEDEK 0,5 másodperccel maradt le a dobogóról és ért el 4. helyezést..

A férfi ifjúságiak 33 fős mezőnyében, első versenyén, KOVÁCS TAMÁS 17. helyen végzett.

A férfi serdülő I. korcsoportban SZLOVÁK BENCÉNEK 3,1 másodpercen múlott a dobogós helyezése, így 4. helyen ért célba, a korcsoport 37 versenyzője között.

A férfi serdülő II, a legfiatalabbak mezőnyében GAÁL BOTOND az 5. helyezést ért el, 43 versenyző között.

A szintén első versenyén rajthoz álló BÚCSI JOHANNA,a női serdülő II. korosztályban,18 induló között a 11. helyet szerezte meg.