Nevezési rekord Tatán

Rekord létszámú nevezés volt a XXX. Szilveszteri Tó-futáson. Tatán a Polgármesteri Hivatal és a Fiatal Utazók Klubja közösen rendezte meg a XXX. Szilveszteri Tó-futást, melynek ideális rajt-cél helyet a Hódy SE csónakház adott. (2011.01.01.)

Még soha nem voltak ennyien a Szilveszteri futáson, hiszen a 255 futó mellett ugyanennyien voltak a kísérők. Vagyis több mint 500-an búcsúztatták az ó-évet.

Michl József tatai polgármester a startnál sokak megnyugtatására nem 2010-től, hanem csak 10-től számolt vissza a rajtig. A futók közül 255-en vállalták az Öreg-tó megkerülését azaz a 7 km-t és többen az 1510 métert, azok akik Tata Hétpróbás Bajnoka futó rendezvény idei tíz eseményén legalább 7-szer ellenőrző bélyegzőért is futottak.

Nem volt verseny,de azért a rendezők gondoskodtak arról,hogy az első három nő és férfi külön érmet és serleget vehessen át Michl József polgármestertől és Horváthy Lóránt alpolgármestertől.

Férfiak 1.,Szabó Sándor/Tatabánya/ 22.45 2.Kubik Zsolt /Baj/ 24.42, 3.Kovács András/Szomód/ 25.32

Nők 1. Fekete Sára /Tatabánya/ 30.19 2.Varga Dorottya /Naszály/ 31.58 3.Davson Jolanda /Tata/32.05

Az 1510 m-es futást Horváth Flóra /Tata/ nyerte.

A sok-sok jelmezes futó közül a zsűri az alábbi hármat díjazta: 1. Mikulás /Sándor Péter/ 2. Ördög /Kovács Pataki Csenge/ 3.Futó-fesztivál/ Erdei Viktória/.Ők egy-egy üveg pezsgőt vehettek át.

A jubileumnak megfelelően 30 ajándék került kisorsolásra a futók között. A házigazdák által biztosított forró tea mellett mindenki nagyszerűen érezte magát és megfogadták,hogy 2011-ben ismét eljönnek a tatai futóeseményekre.