Hírek az esztergomi evezősök életéből

Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete közel 60 főt meghaladó létszámmal végezte a téli alapozó edzéseket,. A heti, korcsoportonkénti 4-6 edzésen a súlyemelés, a gimnasztika, az evezős ergométer és a terepfutás szerepelt az „étlapon”. (2009.02.26.)

A ciklus befejezéseképpen egy 7 kilométeres hegyi terepfutás szerepelt a programban.
Budapesten a Hármas- Határhegyen megtartott futóversenyen, az ország evezős klubjaiból, a különböző korosztályokban 143 versenyző állt rajthoz.
A férfi felnőtt korosztályban ERŐS MÁRTON a 15., a felnőtt női korosztályban SÁSKA BEÁTA a 6., a férfi ifjúságiak között DOMOKOS ANDRÁS a 11.,a férfi serdülők között BAJAI MÁTYÁS a 9., SÓLYÖM OLIVÉR a 19.,BAJAI TAMÁS a 20.,KIFFER DÁNIEL a 25., GACSAI DÁNIEL a 27.,SÁROSÍ KRISTÓF a 28. helyen végzett.
A női serdülők között a 6. helyen végzett BENŐCZ BARBARA.
 A legeredményesebben a férfi tanulók 22 fős mezőnyében a 2. helyet megszerző DOMOKOS AMBRUS szerepelt. Ugyanebben a versenyszámban18-19-20-21. helyen végzett VADAS ÁGOSTON ,GAÁL BENEDEK,SAZERENCSÉS LÁSZLÓ,SÓLYOM GELLÉRT.
 A női tanuló korcsoportban4. KOVÁCS LIZA,10. ANTAL ALEXANDRA.
 A válogatott kerettagok havonkénti kötelező felmérőin teljesített eredményei alapján, az esztergomi SÁSKA BEÁTA megerősítette helyét az U.23-as válogatott csapatban.
 A Nemzeti Utánpótlás Nevelési Intézet által kiírt „Patrónus „pályázatot a Magyar Evezős Szövetség az Esztergomi Evezősök Hajós egyletének ítélte oda. A pályázat alapján az egylet 1 év időtartamra egy edző főállású foglalkoztatásának bérköltségét nyerte el. Az egylet patronált edzője FIALA JÓZSEF lett, a patrónusedző szerepét az evezős Herakles utánpótlás keret regionális edzője a csepeli BENE LÁSZLÓ látja el.