EVEZÉS: Két esztergomi arany

A Magyar Evezős Szövetség, a Nemzeti Utánpótlás- nevelési Intézet támogatásával, a „Sport 21” program keretében, immár második évben rendezte meg, az ország oktatási intézményeiben tanuló diák evezősök országos ranglista versenyét. (Képünkön: Szerencsés László, Kiffer Dorina, Szlovák Rajmund, Szlovák Bence.) (2010.11.09.)

A 11-14 éves korosztályba tartozó leányok és fiúk csak egyéni (egypárevezős) versenyszámban, az iskolájuk és a felkészítő egyesületük képviseletében álltak rajthoz. Az év folyamán, négy versenyen lehetett pontokat gyűjteni, melyekből mindenkinek a legjobb 3 eredményét számították be.A versenyek helyszínei Csepel, Tata, Velence, Újpesti Öböl voltak.

Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete 3 korosztályban, 4 versenyzővel vett részt a versenysorozaton.

A 11 éves fiúk között Szlovák Rajmund, a 14 éves fiúk között Szlovák Bence, a Vitéz János Gyakorló Általános Iskola képviseletében indultak.

A Dobó Katalin Gimnázium képviseletében, a 14 éves leányok között Kiffer Dorina,a 14 éves fiúk között Szerencsés László állt rajthoz.. Az esztergomi versenyzők min d a 4 versenyt teljesítették.

A 14 éves fiúk,25 fős mezőnyében SZLOVÁK BENCE, minden versenyét megnyerve, 92 ponttal szerezte meg korcsoportja győzelmét. Ugyanebben a kategóriában SZERENCSÉS LÁSZLÓ, 75 ponttal a 8. helyen végzett.

Hasonló biztos versenyzéssel szerzett győzelmet, a 14 éve leányok 15 fős korcsoportjában,59 ponttal KIFFER DORINA is.

A legfiatalabbak, a 11 éves fiúk korcsoportjának 19 fős mezőnyében, SZLOVÁK RAJMUND, a 2. helyezettel azonos 64-es pontszámmal, bronzérmes lett.

Az iskolák közötti rangsorban, a 69 iskola között, 10. helyen végzett az Esztergomi Vitéz János Gyakorló Általános Iskola, 184 ponttal, 11. lett 173 ponttal az Esztergomi Dob Katalin Gimnázium.   Az ország 19 evezős egyesülete között az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete, 357 ponttal a 7. helyet szerezte meg.