EVEZÉS: EGYPÁREVEZŐS ARANYAK

Nem kísérte nagy érdeklődés a” Csepel Kupa” országos evezős regattát. A versenyen mindössze 12 klub versenyzői álltak rajthoz, így csak néhány versenyszámban kellett előfutamokat rendezni. Az esztergomiak (képünkön) jól szerepeltek (2010-05.24.)

Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete, a vidékbajnokságra való felkészülés keretében
ezen a versenyen indította el kezdő csapatait és váltott evezős egységeit is.
A férfi ifjúsági egypárevezősök döntőjében rajt-cél győzelemmel szerezte meg az aranyérmet
az egyre jobb formába kerülő BAJAI TAMÁS, ebben a versenyszámban V. lett SÓLYOM OLIVÉR.
Megismételték, a 2 héttel ez előtti nagy fölényű győzelmeiket a fiú tanuló egypárban versenyző
SZLOVÁK BENCE, és a női tanuló egypárban KIFFER DORINA.
A férfi serdülő egypárban versenyző ERŐS Á. MÁRTON , a döntőben az V. helyen végzett.
„Elsőversenyes” esztergomi egységek közül éremmel tért haza, a női ifjúsági egypárevezősben NAGY BRIGITTA III., a férfi ifjúsági kormányos nélküli kétevezős PARRAGHY NORBERT-KIFFER DÁNIEL II. és NAGY DÁVID-NAGY TAMÁS III., a női serdülő kormányos nélküli kétevezősben SARLÓS REBEKA-TOMICSKÓ ZSÓFIA III. helyezéseikkel.
Az esztergomiak következő megmérettetése, az OB. Egyik kvalifikációs versenye, a Vidék Bajnokság lesz.