Birkózó hírek

Kék Duna Kupa nemzetközi kadet nemzetközi verseny, Tokod. Faragó Gábor Emlékverseny Veszprém. (2009.03.16.)
Veszprém. (2009.03.16.)

Kék Duna Kupa
10 ország, 211 versenyzője vett részt az immár hagyományossá váló Kék Duna Kupán, amit ezúttal Tokodon rendeztek. A színvonalas versenyre a magyar csapatokon kívül, szlovák, cseh, szlovén, osztrák, szerb, horvát, litván, ukrán és román válogatott birkózók is érkeztek, hogy felmérjék tudásukat a nemzetközi porondon a júliusi Kadet Európa-bajnokság előtt.
A Tatabányai SC. három versenyzővel vett részt a viadalon. Az 53 kg-os Kósa Dániel szlovák ellenfelét legyőzve a későbbi szerb győztestől szenvedett vereséget és a középmezőnyben végzett.
Majer Ferenc előbb cseh ellenfelét legyőzve jutott a következő fordulóba, ahol magyar vetélytársától szoros három menetben kapott ki. Mivel a magyar fiú nem jutott a döntőbe, így Fecó számára is véget ért a verseny.
Koller András számára a címeres mez kivívása volt a tét, hisz az első válogató versenyt megnyerte. A 21 indulót felvonultató mezőnyben litván, majd cseh ellenfelet legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol a tavalyi Európa-bajnoki induló ukrán ellenfele jobbnak bizonyult nála.
Andris a vigaszágon egy újabb litván ellenfelet győzött le és így legjobb magyarként a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
Az első két válogató-verseny alapján Andrisnak nagy esélye van a kadett Európa-bajnokságon való indulásra.

Eredmények:
63 kg. III. hely Koller András

A képen a III.helyezett Koller András látható (jobboldalon).

Faragó Gábor Emlékverseny
Veszprém

A Tatabányai SC. fiatal birkózói Veszprémben vettek részt egy nagyszabású gyermek és diák versenyen.
A népes mezőnyben fiataljaink a mezőny elején végeztek.
Ez a verseny jó felkészülést szolgált az elkövetkezendő hetekben megrendezésre kerülő diákolimpiai döntőhöz.