Birkózás: Táti és tatabányai érmek

Az évnyitó Dega-kupán mérték össze tudásukat a magyar kötöttfogás legjobbjai, amelyen a tátiak és a tatabányaiak érmekkel térhettek haza. (2009.02.08.)

A verseny nagyon sok küzdelmes, izgalmas csatát hozott, s helyenként már jó birkózást is. Az Eb-győztes Bácsi Péter (74 kg) mindvégig szinte kicsattant az erőtől, mígnem a döntőt – amúgy szoros mérkőzés végén – tussal nyerte meg. Az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltán (84 kg) is magabiztosan győzött, többször is látványos akciót mutatva be. Deák Bárdos Mihály a 120 kg döntőjében megpörgette Branda Gyulát, azzal szerezte meg az elsőséget.

A nap rangadóját a 96 kg döntője hozta. Az Eb-bronzérmes Kiss Balázs ismét lendületes birkózást produkált, de vitatható bírói döntés révén verte meg a junior vb- és Eb-győztes Németh Ivánt, három menetben.

A 60 kg-ban a címeres mezért küzdő felek ugyancsak a döntőben találkoztak, és remek megoldások döntöttek Jäger Krisztián javára, Komáromi Ede ellenében. A 66 kg fináléjában a válogatottságra esélyes Korpási Bálint akció nélküli mérkőzésen alulmaradt Dreschler Attilával szemben.

BIRKÓZÁS, KÖTÖTTFOGÁS
DEGA-KUPA (VÁLOGATÓ) 55 kg: 1. Molnár Gábor (Univer-KTE), 2. Molnár Ádám (BVSC-Dega-Tát), 3. Pál Norbert (H. Szondi SE). A résztvevők körmérkőzést vívtak.
60 kg. Döntő: Jäger Kriszitán (BVSC-Dega-Tát) – Komáromi Ede (Egri Vasas) 2:1 (1+:1, 1:1+, 3:2), 3. Mischinger György (Eger) és Kozák István (Ceglédi VSE)
66 kg. D: Dreschler Attila (Vasas) – Korpási Bálint (BVSC-Dega-Tát) 2:1 (1:1+, 1+:1, 1+:1), 3. Fazekas Balázs (Vasas) és Fekete Tibor (FTC)
74 kg. D: Bácsi Péter (FTC) – Lakatos Zoltán (FTC-Eger) 1+:1, 1:1+, 5:0-nál tus. 3. Kun Renátó (FTC) és Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE)
84 kg. D: Fodor Zoltán (FTC) – Dajka Zsolt (Univer-KTE) 2:0 (2:0, 2+:2), 3. Antunovics László (Érdi Spartacus) és Amer Hrustanovic (osztrák)
96 kg. D: Kiss Balázs (BVSC-Dega-Tát) – Németh Iván (FTC) 2:1 (1:1+, 1+:1, 1+:1), 3. Endrész Zsolt (Diósgyőri BC) és Majoros Ármin (Egri Vasas)
120 kg. D: Deák Bárdos Mihály (Vasas) – Branda Gyula (UTE) 2:0 (1+:1, 3:0), 3. Fekete Gábor (Tatabányai SC) és Dömötör László (Univer-KTE)
A pontversenyben: 1. FTC 16.5 pont, 2. BVSC-Dega-Tát 16, 3. Univer-KTE 9.