Birkózás: Tatabányaiak az élen

Nemzetközi meghívásos versenyt rendezett megyeszékhelyünkön a KEM Sportszövetségek Szövetsége a Tatabányai SC-vel közösen. Három ország (magyar, szlovák, osztrák) 19 egyesület , 171 fiatal birkózója lépett szőnyegre a Dózsa György Általános Iskola sportcsarnokában. (2008.11.18.)
Nemzetközi meghívásos versenyt rendezett megyeszékhelyünkön a KEM Sportszövetségek Szövetsége a
Tatabányai SC-vel közösen. Három ország (magyar, szlovák, osztrák) 19 egyesület , 171 fiatal birkózója lépett szőnyegre a Dózsa György Általános Iskola sportcsarnokában. (2008.11.18.)

A dózsakerti sportcsarnokban már korán reggel nagy volt a nyüzsgés. A mérlegelésnél már terveztek a fiatalok, edzőikkel egyeztettek, méregették egymást a leendő ellenfelek. Katona Géza, az esemény főszervezője elégedetten mondta, hogy minden adott egy jó színvonalú viadal rendezéséhez. Turák Pál, a TSC edzője Katona Géza mellett, kiemelte, hogy több tatabányai fiatalt vár a döntőbe. Hornyák Lajos, a sportcsarnok gondnoka humorosan megjegyezte: – fiamnak itt nyernie kell, hiszen itthon van, jól ismeri a csarnokot, annak klímáját. Lajoska győzött is, mégpedig imponáló magabiztossággal, miként Turák Zsombor is, aki végül házi döntőben bizonyult jobbnak Hódi Noelnél. Az ifjúságiaknál Koller András a 2008-as évadban sokadik aranyérmét nyerte.
Színvonalas mérkőzéseken nagy csatákban dőltek el az érmek és a helyezések sorsa.
A TSC fiataljai óriási fölénnyel nyerték meg az összesített csapatversenyt is az egyéni sikerek mellett .

Eredmények:  a Tatabányai SC versenyzőinek eredményei